Збільшити oбсяги будівництвa вжe в нaйближчі 2-3 рoки мoжливo — шляxoм ствoрeння зручниx умoв іпoтeчнoгo крeдитувaння про грoмaдян! Сьoгoдні вжe мaємo кількa сцeнaріїв їx впрoвaджeння – цe і іпoтeкa, і іпoтeчнa кoмпeнсaція. Чoгo ж oчікувaти будівeльнoму ринку тa грoмaдянaм?
Щe в минулoму рoці Прeзидeнт Укрaїни нaгoлoсив, щo стaвкa зa іпoтeчними крeдитaми мaє знизитися дo 10% річниx. A вжe двa тижні тoму Уряд прийняв постанову относительно компенсацію іпотечних кредитів к позичальників на придбання житла, з метою здешевлення їхньої вартості.
Розберемося в новій постанові.
Хто ж компенсує відсоткову ставку?
Запас розвитку підприємництва здійснює компенсацію вплоть до 7% річних за іпотечними кредитами, які надаються позичальниками для придбання житла, маючи сверху меті здешевлення їх вартості. Компенсацію відсотків Бумага надає позичальникам, які отримали іпотеку у гривні в уповноваженому банку.
Предметом іпотеки є:
-
зареєстроване нерухоме майно — коммуналка в житловому багатоквартирному будинку, індивідуальні житлові будинки, прийняті в експлуатацію у поточному році аль не раніше ніж протягом трьох років, що передують поточному;
-
майнові полномочия на квартиру в об’єкті незавершеного будівництва та/аль індивідуальний житловий будинок, які придбаваються альбо будівництво яких інвестується позичальником.
Щоб отримати компенсацію необхідно (основні критерії):
1)Бути громадянами України, що потребують поліпшення житлових умов:
-
перебувають получи квартирному обліку;
-
зареєстровані з житловою площею, що мало-: неграмотный перевищує 13,65 кв. метра в одного члена сім’ї;
-
проживають у гуртожитку, що підтверджується довідкою оборона склад сім’ї;
-
мешканці аварійних та ветхих будинків;
-
молоді сім’ї;
-
внутрішньо переміщені особи;
-
науково-педагогічні працівники;
-
медичні працівники;
-
працівники бюджетної сфери.
2)Мати дохід, який надає можливість здійснювати платежі з погашення та обслуговування, але розмір середньомісячного грошового доходу позичальника та кожного з членів його сім’ї после останні 6 місяців не повинен перевищувати п’ятикратного розміру місячної середньої заробітної плати (наприклад: 76 000 грн у Києві, 63 000 грн у Львові, 65 500 грн в Одесі, 47 200 грн у Харкові).
3)Вік позичальника возьми дату закінчення строку іпотечного кредиту отнюдь не повинен перевищувати 70 років (включно).
4)Особи, які протягом останніх 5 років безграмотный здійснювали продаж власної житлової нерухомості.
Особливості компенсації іпотечного кредиту:
-
компенсація процентів з метою зниження витрат держи сплату базової процентної ставки поперед рівня 7% річних;
-
термін кредиту перед 240 місяців (або накануне 20 років);
-
перший внесок складає 15% вартості іпотеки;
-
обмеження кредиту максимальною сумою 2 млн грн.;
-
нормативна площа- 50 кв. м загальної площі житла в окремого громадянина чи сім’ю з двох осіб та бери кожного наступного члена родини- 20 кв.м.
ВАЖЛИВО, що реалізація постанови нате даний час не передбачає додаткових видатків Державного бюджету України, окрім вже передбаченого у 2021 році фінансування програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» в обсязі 2 млрд гривень.
З цього приводу виникає кілька міркувань!
-
Цікаво скільки з цих коштів піде саме для здешевлення іпотечних кредитів? Наразі ж це неважный (=маловажный) зрозуміло.
-
Враховуючи дефіцит держбюджету України держи 2021 — чи стане реальною робота даного механізму?
-
Окремий поселение у постанові займають комерційні банки. Наскільки їм підходить саме цей інструмент? Адже програма доступних кредитів 5-7-9 никак не виправдала очікувань банків і бізнесу.
-
Яка ж тепер обязанности нещодавно утвореної, за аналогом американської практики, компанії «Укрфінжитло»? Адже саме вона була створена в целях впровадження механізму доступної іпотеки під 7% річних бери 20-25 років.
-
Чи повірить в новий механізм будівельний бізнес та громадяни?
А потрібні відповіді та правильні рішення будемо знаходити вже 18 березня, получай Другому Іпотечному Форумі миром із представниками української влади, банківського сектору, бізнесу та міжнародними експертами.
Оставить комментарий
Вы должнывойтичтобы оставить комментарий.