Якщо у пацієнта є скарги на біль у м’язах під час приймання їжі, позіхання, артикуляції, то потрібно звертатися за допомогою до профільного спеціаліста. Він має визначити причину проблеми та призначити лікування.

Сучасна стоматологічна клініка «Пріоритет»

Вузька спеціалізація у стоматологічній практиці – це гнатологія. Досвідчений гнатолог ортопед приймає у лікарні Prioritet. Тут працюють висококласні спеціалісти, які за допомогою сучасного обладнання швидко та точно ставлять діагнози. Доброзичлива атмосфера лікарні, використання ефективних методів лікування, індивідуальний підхід до кожного пацієнта – це базові переваги клініки.

Стоматолог-гнатолог: що лікує

Фаховий гнатолог досліджує та лікує проблеми СНЩС (скроневого нижньощелепного суглоба). Запалення, хрускіт в цій ділянці провокують проблеми під час їжі, позіхання. Жувальні м’язи, які знаходяться неподалік, реагують на можливе подразнення або защемлення нервових закінчень. Це призводить до появи больових відчуттів, які значно ускладнюють міміку, приймання їжі та відкриття рота. В результаті пацієнт не може повноцінно харчуватися, розмовляти. Такі симптоми – привід записатися на консультацію до гнатолога.

Які обстеження потрібно пройти

Щоб виявити причину проблеми, необхідно прийти на огляд до спеціаліста. Він проаналізує стан зубних рядів, встановить ступінь деформації прикусу (при наявності), зробить гіпсову модель. Також можуть бути потрібні результати комп’ютерної томографії щелепи чи МРТ. В деяких випадках лікар робить фотофіксацію положення щелеп, суглобів, зубних рядів. У процесі лікування так можна помітити зміни. Зволікати з візитом до спеціаліста не варто, оскільки погіршення стану відбувається досить швидко, а наслідки можуть бути серйозними (незворотні процеси, оперативне втручання).

Патології жувальних м’язів

Скроневий м’яз належить до групи жувальних. Регулярне спазмування призводить до дисфункції, коли тканини вже не можуть підтримувати м’яз у тонусі та виконувати свої функції. Патологічні стани часто провокують головний біль, непропорційне збільшення нижньої третини обличчя, скутість, проблеми з вимовою звуків.

Причинами захворювання можуть стати некоректні стоматологічні втручання, травми щелепи, бруксизм, неповнота зубного ряду (відсутність навіть одного зуба суттєво впливає на співвідношення навантажень на верхній та нижній зубні ряди).

Оставить комментарий